Zaprojektowany budynek pełni funkcję usługowo-mieszkalną. Zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic św. Leonarda oraz ul. Piątkowskiej. Powstał na miejscu zdegradowanej przestrzeni, która była przez lata parkingiem. W założeniu projektowym istotnym elementem w myśleniu o bryle było dopasowanie się do istniejącego budynku, który posiada dość rozrzieźbioną elewację oraz dach dwuspadowy asymetryczny. Naszym założeniem było zatem stworzenie dachów stromych przełamanych nowoczesnymi lukarnami.

To połączenie tradycyjnego dachu i nowoczesnych elementów elewacji spowodowało nawiązanie dialogu z istniejącym budynkiem. Dzięki temu zabiegowi budynek też zmienia się wraz z kątem obserwacji a jego ogląd staje się nieoczywisty. Okna zostały skomponowane również w tradycyjnym układzie ale ich położenie zostało zaburzone. Przesunięcie stworzyły nowoczesną interpretację tradycyjnego wzoru. Dodatkowo zastosowano okna narożnikowe, które dodały lekkości i nowoczesności. Bryła została też wzbogacona o balkony, które ze względu na funkcję budynku pojawiają się od drugiej kondygnacji. Ich duży wysięg w połączeniu z subtelnym detalem powoduje mocne zróżnicowanie kondygnacji mieszkalnych.

Dookoła okien zastosowano bardzo cienkie ramki stalowe, które dzięki wysunięciu poza lico elewacji wzbogacają kompozycję o światłocień. Sama podziały elewacji w nawiązaniu do rozedrganego rytmu okien kontynuują zamysł stworzenia nowoczesnej kompozycji. Są one nieregularne i trzymają się tylko horyzontalnych podziałów okien. Wejście do budynku zostało wyróżnione przez zastosowanie kontrastowego koloru płyty i wsunięte do środka budynku, dzięki czemu powstał naturalny podcień. Funkcje podzielono piętrami. Na parterze i piętrze znajdują się lokale usługowe. Na kolejnych piętrach zlokalizowano mieszkania, które na ostatniej kondygnacji posiadają antresole pod dachem. Antresole doświetlone są oknami dachowymi, które w połączeniu z dużymi oknami zapewniają w mieszkaniach dużo dziennego światła o różnych kątach padania. Budynek posiada też kondygnację podziemną, która mieści garaż. Ze względu na bardzo małą działkę wjazd do kondygnacji garażowej został zaprojektowany w formie windy samochodowej.