Prezentowany dom powstał na niedużej działce we Wronczynie pod Tucznem. Dla właścicieli najważniejszą ideą było wykreowanie intymnej przestrzeni, która daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego głównym założeniem projektowym było stworzenie zewnętrznej i wewnętrznej przestrzeni w formie patio otoczonego przysłaniającymi je elementami. Wewnętrzna przestrzeń to serce domu, salon, który został pomyślany jako podwójnej wysokości kubatura pod dachem spadzistym. Dzięki takiemu założeniu udało się wykreować jasny podział na część dzienną (salon, kuchnia, jadalnia i taras), część techniczna (wejście, garaż siłownia) oraz część nocna (pokój dla gości, sypialnie rodziców i dzieci na piętrze). Wszystkie te części udało się ułożyć w bardzo logiczną i funkcjonalną całość, zawierającą takie elementarne rozwiązanie jak możliwość przejścia z garażu z zakupami do spiżarni w kuchni, możliwość używania pokoju dla gości jako niezależnej jednostki mieszkalnej, wykreowanie głównej sypialni jako również niezależnej jednostki z garderobą i łazienką. Wszystkie te podstawowe funkcje jakie musi pełnić dom w pierwszej kolejności zostały zgrabnie rozlokowane i skomunikowane. Każde z pomieszczeń zyskało duże przestrzenie okien, dzięki którym domownicy mają kontakt z zadrzewionym otoczeniem.
Na piętrze udało się powiększyć przestrzeń użytkową dzięki lukarnom. Nadają one również tradycyjnej formie domu nowoczesny wygląd. Wysunięcie dolnej części domu pozwoliło również na zaprojektowanie małego tarasu dla pierwszego piętra. Taras i wysunięcie parteru zostało zaakcentowane jako poziomy element dzielący wykończony drewnem parter z dachem krytym tradycyjnym gontem. Czytelny wizualnie i kompozycyjnie podział pozwolił również zespolić w całość zewnętrzne patio z jego powysuwanymi ścianami jak również pozwolił na wizualne wydłużenie bryły budynku. W połączeniu z długimi lukarnami uzyskano wertykalne rozrzeźbienie bryły z elementami ścian, które sprawiają, że dom wydaje się być kontynuacją większej kompozycji. Zewnętrzny taras otwiera się na ogród wraz z drzewami tworząc intymną, odosobnioną przestrzeń wypoczynku.
Dom z powodu niedużej wielkości działki ma bardzo zwarty charakter. Sprzyja to, ze wsparciem nowoczesnych technologii takich jaka panele fotowoltaiczne zaprojektowane już na etapie projektu, wysokiej samowystarczalności energetycznej. W czasach drożejących cen energii elementy pozwalające na minimalizowanie kosztów utrzymania domu staną się standardem a zarazem wyzwaniem projektowym.